Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Щоб зберегти для прийдешніх поколінь


Історія районного часопису сягає початку ХХ століття. Редакційний колектив газети усі ці роки ретельно збирав підшивку номерів. Але, на жаль, випуски районки довоєнного періоду не збереглися. Чи то знищені нацистами, чи то втрачені в хаосі років окупації.
Підшивка ж районної газети постокупаційного періоду1943-1999 років зберігається в архівному відділі райдержадміністрації. До архіву її передала 24 грудня 2014 року тодішній редактор Ганна Синяк, щоб зберегти сторінки видання для прийдешніх поколінь. Як дзеркало історичних подій, районка займає почесне місце на полицях архіву і складається з 58 томів. Підшивка газети користується чималим попитом – сторінки районного видання різних років з цікавістю переглядають і краєзнавці, звіряючи події минулого, і молодь, яка цікавиться історією рідного краю.
Архівні примірники „Пирятинських вістей“ 2000-2016 років зберігаються в редакції газети. Їх теж може переглянути кожен бажаючий.
В 1943 році районна газета виходила на 2-х сторінках і мала назву „Зоря комуни“, коштувала 20 копійок, друкувалася в Пирятині. З березня 1944 року видання зветься „Вільна праця“ і з 1946 року видається вже на 4-х сторінках. А з травня 1962 року знову змінюється назва нашої районної газети і до вересня 1991 року мешканці Пирятинщини дізнаються найважливіші новини зі шпальт видання „Шляхом Ілліча“.
4 вересня 1991 року побачив світ перший номер районної газети під назвою „Пирятинські вісті“. Нове ім’я виданню підбирали, враховуючи побажання читачів, співзасновників та колективу редакції. Зокрема, серед варіантів назви були такі: „Пирятинський вісник“, „Пирятинські вісті“, „Новини Пирятинщини“, „Удайські вісті“, „Нива“, „Сільські дзвони“, „Шляхом незалежності“ та інші. Нова назва відновила історичну, адже в липні 1917-го видання було засноване під назвою „Ізвестія Пирятинського Совета робочих, солдатських и крестьянских депутатов“. Газета видавалася двічі на тиждень на 4-х сторінках, пропонуючи читачам огляд найважливіших новин, актуальних тем та корисної інформації. Серед започаткованих у той час постійних рубрик, котрі й нині під зміненими назвами мають найбільший інтерес у читачів, - „Новини. Події. Факти“ (нині – „Новини району“, „В Україні та світі“), „Наша пошта“ („З редакційної пошти“, „Лист у номер“, „Нам пишуть“, „Читач звернувся до газети“ тощо), „Народний календар“ та інші. У зверненні тодішнього колективу газети до читача йдеться: „Вирішено активізувати роботу позаштатних кореспондентів, читацького активу, частіше радитися з ними, зважувати на їхні думки, урізноманітнювати поліграфічне оформлення, фотоілюстрування друкованого видання, широко інформувати про життя району.“ Таку редакційну політику, з поправкою на вимоги сьогодення, „Пирятинські вісті“ зберігають і нині.
Олена КОЛІНЬКО.
Фото автора

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (27.01.2017) | Автор:

Переглядів: 74 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus