Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Школа №1 все-таки буде філією ліцею


28 грудня, за ініціативи групи депутатів, відбулася тридцять третя позачергова сесія Пирятинської міської ради.

У своєму депутатському зверненні, підписаному В. Войпанюком, В. Йощенком, О. Хоменком, О. Михайлюком, Ю. Клименком, М. Дубровим, С. Томком, М. Бурим, О. Скочком та О. Жайворонком, ініціатори проведення позачергового зібрання зазначили, що, на їхню думку, на останній сесії міської ради від 22 грудня два рішення були прийняті з порушеннями і тому депутати пропонували скасувати їх на позачерговому пленарному засіданні ради. Мова йшла про створення в межах Пирятинської міської об’єднаної територіальної громади ще двох опорних закладів – Пирятинського ліцею з філією, якою має стати Пирятинська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №1, та Пирятинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4.
Дискусія з приводу доцільності чи недоцільності відміни прийнятих кількома днями раніше рішень у сесійній залі тривала протягом кількох годин. Заступник міського голови Раїса Андрейщук детально поінформувал присутніх у залі про те, що воно таке опорна школа і філія та чи дійсно запущений після рішення сесії від 22 грудня механізм призведе до закриття першої школи у найближчому майбутньому. До речі, саме таке побоювання привело на позачергове зібрання групу батьків, чиї діти вчаться у школі №1. Серед іншого Р. Андрейщук відзначила, що, відповідно до нового закону про освіту, з 1 січня 2019 року жодна зі шкіл не зможе існувати поза «опорністю», тобто до того часу вона має стати чи-то опорним закладом, чи філією. Опорним закладом школа №1 бути не може, адже вона має статус навчального закладу І-ІІ ступенів. Та й існування школи №1 протягом 2018 року як самостійної структури – питання проблематичне, адже на цей рік школа не забезпечена субвенцією з Держбюджету на виплату заробітної плати персоналу на загальну суму понад 400 тис. грн. Ця незабезпеченість в разі набуття закладом самостійності, як того вимагає закон, вже з 1 січня 2018 року має потягти за собою скорочення штату закладу. В разі ж набуття статусу філії ліцею фінансові проблеми першої школи вирішаться автоматично за рахунок цього закладу, який має величезну наповнюваність класів, що тягне за собою відповідний обсяг фінансування.
На перевагах, які отримає школа №1 після набуття статусу філії опорного закладу, наголосив і міський голова Олексій Рябоконь. Він, зокрема, підкреслив, що процес приєднання до ліцею в якості його філії відкриває для першої школи гарні перспективи: можливість отримання субвенції з Державного бюджету на розвиток закладу і, відповідно, покращення фінансового та матеріально-технічного забезпечення, запровадження новітніх форм і методів організації навчально-виховного процесу, посилення психологічної роботи з дітьми.
Депутат Олександр Жайворонок, коментуючи виступ Р. Андрейщук та ситуацію, яка послужила приводом для скликання сесії, відзначив, що він та його однодумці в першу чергу прагнули відновити статус-кво, відмінивши рішення сесії, після чого провести роз’яснювальну роботу з батьками та педагогами, аби заспокоїти хвилю збурення, що розпочалася після сесії 22 грудня.
Думки та пропозиції щодо подальшого розвитку подій висловлювали в ході зібрання й інші депутати, директор школи №1 Лідія Сергієнко, від імені батьків учнів школи №1 виступив Анатолій Чабала.
Які аргументи виявилися переконливішими для депутатського загалу, показало голосування за скасування рішень попередньої сесії – голоси присутніх розділилися фактично навпіл, тому рішення про відміну попередніх рішень прийнято не було.
Людмила ВОЛИК.
Фото автора

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (04.01.2018) | Автор:

Переглядів: 86 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus