Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Сільські голови - про об`єднання громад

Розпочатий у 2015 році процес добровільного об’єднання громад, здавалося б, затих, адже ті, хто хотіли, – вже об’єдналися. Але минулого тижня в багатьох регіонах України знов повернулися до цього питання. Не став виключенням і Пирятинський район.
Звісно, два роки майже не припинялося обговорення реформи децентралізації і передачі владних повноважень на місця. Об’єднані громади ділилися своїм досвідом, необ’єднані міркували, чи спроможні вони утворити ОТГ із сусідами, деякі сільради навіть укладали угоди про співпрацю, щоб придивитися, як воно буде «разом в одній упряжі». Але далі розмов діло не йшло. Нині ж повернулися до обговорення об’єднання громад, розробки перспективного плану та варіантів об’єднання сільських громад району.
Що думають про перспективу об’єднання громади району, - ми запитали у сільських голів Пирятинщини.
Ірина СОЛДАТОВА, голова Великокручанської сільської ради:
- У громаді ми вже обговорювали перспективу об’єднання. Озвучувалися кілька варіантів: приєднання нашої сільської ради до Пирятинської ОТГ, об’єднання із громадами сусідніх Гребінківського та Лубенського районів або ж варіант - ні з ким не об’єднуватися. 12 червня відбулася сходка жителів села, на якій були присутні близько 50-ти мешканців громади. Варіант приєднання до Пирятинської ОТГ великокручанці не підтримали, адже вважають нашу сільраду самодостатньою або, навіть, спроможною об’єднати навколо себе декілька сусідніх громад, зокрема Духівську Лубенського району та Почаєвську - Гребінківського. Варіант об’єднати усі сільські ради району в одну ОТГ присутні на сходці відхилили категорично. Я як голова сільської ради, звісно, вивчатиму усі запропоновані варіанти та на районному рівні представлятиму той варіант, який обере громада.
Наталія ПАЗЮК, голова Вікторійської сільської ради:
- Чесно кажучи, мені як жительці села не до кінця зрозумілі переваги об’єднання сільських рад в ОТГ. Реформи робляться для покращення життя людей, а в чому ж покращення, коли громади укрупнятимуться і більша частина ресурсів зосереджуватиметься в центрі громади? А що ж периферія? Наприклад, наш сільський бюджет на сьогодні доволі пристойний і нам би хотілося цей фінансовий ресурс витрачати саме на свої населені пункти та об’єкти соціальної сфери. А не об’єднуватися з кимось, а потім думати: чи справедливо ми розділяємо спільні кошти? Якщо ж процес децентралізації незворотний і об’єднатися таки доведеться, то краще, звісно, об’єднатися в одну велику сільську ОТГ, а не приєднуватися до міської ОТГ. На мою думку, міська громада просто поглине ресурс сільських рад. А в сільській ОТГ рада матиме приблизно рівне представництво від кожної громади, адже населення приблизно однакове у більшості нинішніх сільських громад району. Всі ми будемо на рівних умовах. Щодо центру майбутньої громади – це питання відкрите, необхідно шукати компроміс. Головне - не пересваритися і не втратити розуміння головної мети: щоб були враховані інтереси усіх. Питання об’єднання ми ще будемо детально обговорювати і з громадою Вікторійської сільської ради, і з депутатським корпусом. Але важливо зробити власний вибір, як об’єднатися, а не дочекатися, поки хтось «згори» прийме рішення за нас.
Точки зору інших голів сільських рад району читайте в наступних номерах «Пирятинських вістей».
Олена КОЛІНЬКО

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (28.07.2017) | Автор:

Переглядів: 44 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus