Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Сільські голови - про об’єднання громад

В попередніх номерах «Пирятинських вістей» ми розпочали знайомити наших читачів з думкою голів сільських рад про перспективу об’єднання громад району в ОТГ.
Цього тижня ми поспілкувалися з головою Смотриківської сільської ради Валерієм Марченком:
- Вважаю, що об’єднуватися – це правильно. Більше того, це треба було робити ще два роки тому. Зараз більшість сільських рад насилу можуть забезпечити своїх жителів наданням усіх необхідних послуг. Достатні фінансові надходження до сільських бюджетів мають сільради, на території яких розташовані або підприємства, або АЗС.
Минулого року Смотриківська сільська рада проводила громадські слухання, що стосувалися теми децентралізації. Рішенням цих слухань було – об’єднатися в сільську ОТГ з Малютинською і Теплівською сільрадами. Але ці сільські ради на таке об’єднання тоді не погодилися.
Зараз озвучується пропозиція об’єднати увесь район в одну сільську ОТГ та ще й з адміністративним центром в Пирятині. Виходить централізація, а не децентралізація. Наша сільська рада рішуче проти такого варіанту. Доцільніше об’єднуватися в ОТГ кільком сусіднім громадам, а щоб вони були спроможними, необхідно віддати управління землями за межами населених пунктів з області на місця. Тоді ми самостійно зможемо розпоряджатися кому і під який відсоток віддавати в оренду ці землі, а отже - отримувати достатнє наповнення сільських бюджетів.
Вважаю, що реформа децентралізації зараз дуже актуальна, і поки нам самим дають вирішувати – необхідно об’єднуватися. Адже пройде ще рік-другий - і вже нікого питати не будуть, а об’єднають абияк. Тож закликаю сусідні громади ще раз розглянути можливість об`єднання в окрему ОТГ. Для цього потрібно створити робочу групу з представників кожної сільської ради.
Юрій ЖУРБА, Харківецький сільський голова:
- На моє переконання, жодна із запропонованих та розпочатих протягом останніх років реформ не була проведена для людей, для покращення їх рівня життя. Те ж саме думаю і про реформу децентралізації. В запропонованому варіанті реформи я не вбачаю ніяких кроків, які реально можуть покращити життя кожного члена Харківецької громади. Якщо ж станеться так, що ми змушені будемо об`єднуватися, то єдиним можливим варіантом вбачаю об`єданння всіх сільських населених пунктів нашого району в одну громаду з адміністративним центром у Пирятині.

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (28.07.2017) | Автор:

Переглядів: 67 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus