Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Скільки залишилося віковічних дубів на Пирятинщині?

З таким запитанням до редакції «Пирятинських вістей» звернувся пенсіонер з Пирятина Микола КАБУШКА.
Питання, порушене нашим постійним читачем, ми переадресували директору Національного природного парку «Пирятинський» Юрію МИТРОПАНУ. Ось, що він розповів з цього приводу:
- Нині на території Пирятинського району достеменно відомі два віковічні дерева дуба звичайного. Один з них, дуб черешчатий, що знаходиться на території Центру дитячої та юнацької творчості у Пирятині, займає 0,02 га, віком - понад 300 років. Згідно рішення Полтавського облвиконкому №555 від 24.12.1970 року, охороняється як ботанічна пам’ятка природи місцевого значення. На даний час перебуває у задовільному стані, активно вегетує, щедро плодоносить. У 2016 році обхват стовбура на висоті 1,3 м становив 5,42 м; працівниками парку зібрано для посівного матеріалу 35 кг доброякісних жолудів. Дуб, що знаходиться в селі Олександрівка, займає площу 0,02 га, віком близько 400 років. Відповідно до рішення Полтавської облради від 28.08.2009 року, охороняється як ботанічна пам’ятка природи місцевого значення. На даний час перебуває у задовільному стані. У 2016 році обхват стовбура на висоті 1,3 м становив 3,97 м.
Віковічний дуб Ревуцького, який зростав у с. Повстин, на жаль, усох.
Розкішний 600-літній дуб, під яким любив відпочивати Тарас Шевченко, буваючи в с. Березова Рудка, після неодноразових підпалів загинув.
На часі інвентаризація вікових дерев (і не тільки дубів), що зростають на Пирятинщині. Влітку 2017 року заплановано проведення цих робіт. Тож бажаючі можуть вже зараз долучитися до спільної роботи з «перепису вікових дерев Пирятинщини». Інформацію про місця зростання таких унікальних природних об’єктів можна повідомити у науковий відділ НПП «Пирятинський» (м. Пирятин, вул. Європейська, 14) або за тел. 3-23-86. Отриманий матеріал обов’язково буде вивчено та внесено до щорічного Літопису природи з обов’язковою подякою помічникам-добровольцям.

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (27.01.2017) | Автор:

Переглядів: 88 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus