Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Сміття з сусідніх районів – у Пирятин?


На Полтавщині серйозно взялися за вирішення однієї з найболючіших проблем сучасності – боротьби з твердими побутовими відходами.
Нині в області розробляється Комплексна програма поводження з твердими побутовими відходами у Полтавській області на 2017-2021 роки. 17 лютого у Пирятині в Клубі громадського діалогу відбулася її презентація.

У зібранні взяли участь заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло, голова райдержадміністрації Олег Куча, міський голова Олексій Рябоконь, заступник голови районної ради Олексій Гусак, представники сусідніх районів, депутати міської ради. Програму презентувала доцент Полтавського національного технічного університету ім. Кондратюка Оксана Ілляш. За її словами, починаючи розробку даного документа, його автори поставили перед собою два основні завдання. Одне з них - переведення твердих побутових відходів зі статусу сміття, непотребу в статус ресурсу, який можна переробити, як це робить весь цивілізований світ. Ще одним завданням, безумовно, є зменшення до мінімуму кількості сміттєзвалищ, які буквально заполонили ще нещодавно вільні від непотребу та чисті території як населених пунктів, так і місцевостей поза їх межами. Наприклад, на території Пирятинського району налічується 164 звалища, - таку інформацію озвучила О. Ілляш.

Програма передбачає реалізацію семи стратегічних цілей: формування субрегіонів та створення організаційної структури поводження з ТПВ, будівництво сортувально-переробних комплексів та сучасних контрольованих полігонів, повне охоплення населення Полтавщини послугами зі збирання ТПВ, поступове впровадження роздільного збору ТПВ, поетапне виведення з експлуатації звалищ, проведення постійного моніторингу за станом експлуатації контрольованих полігонів, проведення інформаційної кампанії з метою підвищення обізнаності населення щодо поводження з відходами.
Відповідно до програми, у Полтавській області пропонується створити 5 субрегіонів: Полтавський, Кременчуцький, Хорольський, Гадяцький та Пирятинський. До складу останнього, у свою чергу, планується входження, окрім, власне, Пирятина та Пирятинського району, міста Лубни, Лубенського, Чорнухинського, Гребінківського, Лохвицького та Оржицького районів.
Начальник управління житлово-комунального господарства ОДА Едуард Рева, який також взяв участь у зібранні, наголосив на тому, що, аби вирішити проблему збору та утилізації сміття, громадам варто об’єднуватися та працювати над цим питанням разом. Адже цивілізована організація цього процесу – дороговартісна справа, яка потребує вкладення чималих коштів. До того ж, робити це треба в якомога коротший термін - з 1 січня наступного року захоронення твердих побутових відходів без сортування та попередньої обробки буде неможливим, адже в Україні прийняті відповідні законодавчі акти.
Окрім цього, він наголосив, що існуючі на даний час сміттєзвалища ні в якому разі не можна називати полігоном ТПВ, адже полігон - це не просто територія, куди звозять сміття. Це - споруда, огороджена, пристосована для зберігання побутових відходів, а люди, які обслуговують полігон, несуть відповідальність за його стан протягом тридцяти років після консервації сміття.
Досвід Пирятинської міської ради щодо впровадження системи збору і вивезення твердих побутових відходів презентував на зібранні заступник міського голови Максим Варава. Він, зокрема, повідомив, що протягом останніх років за рахунок бюджетних коштів міської ради та залучених коштів обласного бюджету, за фінансової підтримки АТ «Пирятинський сирзавод» (по соціальній угоді) та одного з приватних підприємців було проведено чималий обсяг робіт по упорядкуванню сміттєзвалища та прилеглої до нього території. Зокрема, було облаштовано під’їзд до території, огороджено в’їзд, встановлено шлагбаум та вагончик для працівників сміттєзвалища. Ці роботи є своєрідним підготовчим етапом для подальшого втілення в життя виготовленого у 2016 році сучасного проекту будівництва полігону твердих побутових відходів на місці існуючого невпорядкованого сміттєзвалища. Кошторисна вартість проекту становить понад 14 млн. грн. За умови підтримки обласною радою поданої міською радою програми цього року планується виконати роботи на суму близько 6 млн. грн. На ці кошти планується провести будівництво першого котлована з облаштуванням гідроізоляційного екрана та дренажної системи з укладанням в нього всього наявного сміття, продовження асфальтованої під’їзної дороги, облаштування господарської зони (дезбар’єр, приміщення для складування вторинних ресурсів), опоряджувальні роботи (пожрезервуари, під’їзна дорога до пожрезервуарів, майданчик для миття контейнерів, огорожа території, озеленення, спостережні свердловини).
В ході обговорення обласної Програми, презентованої на зустрічі, міський голова Олексій Рябоконь відзначив, що проблемою цивілізованого поводження з ТПВ у Пирятині переймаються вже протягом тривалого часу, тому продовжувати цю роботу планують і надалі. Зі свого боку Пирятинська міська рада готова долучитися до участі у презентованій Програмі, але за умови фінансової підтримки держави. Адже втілення Програми у життя дозволить вирішити проблему ТПВ не лише на теренах Пирятина, а й у сусідніх районах. Якщо ж фінансової підтримки не буде, то Пирятинська ОТГ продовжуватиме самостійно покроково втілювати у життя власний проект реконструкції полігону, а створення Пирятинського субрегіону та співпрацю між названими в його складі громадами без згоди громади Пирятинської ОТГ О. Рябоконь назвав неможливими.
Людмила ВОЛИК.
Фото автора

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (24.02.2017) | Автор:

Переглядів: 109 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 5.0/1 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus