Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Талант, що родом з дитинства


На життєвому шляху кожного з нас часто зустрічаються люди, про яких можна сказати, що мають талант у чомусь від Бога, знайшли його у собі, не знехтували, не махнули рукою, а підхопили і розвивають далі.
Саме тому хочеться згадати майстрів столярних справ, що працюють у Національному природному парку «Пирятинський»: Анатолія Шматлая, Сергія Юнака, Володимира Демченка. Родзинкою виробів наших червонодеревників є те, що роблять їх від щирого серця і, як для себе.
Та мова сьогодні про Юрія Митропана – директора Національного природного парку «Пирятинський». Талант столяра передався йому від діда по батьковій лінії Федосія Терентійовича, котрий проживав з сім’єю у с. Високе Пирятинського району. До діда Федосія зверталися односельці як до коваля та деревообробника. За що не брався, – все виходило добре. Онук Юрій змалку тягнувся до столярування, любив заходити до майстерні, ще й роботу просив йому дати. Дід не гнав хлопця зі столярні – хай привчається…
Пирятинці та відвідувачі природоохоронної установи завжди звертають увагу на естетично оформлені назви місць відпочинку: «Острів «Масальський»», «Кріпак», «Леляки», «Колодова» та інші. З весни 2016 року гості НПП «Пирятинський» та просто перехожі обов’язково звертають увагу на затишний та привітний будиночок, що біля адмінприміщення установи в м. Пирятин. Це – «Оселя для комах». Аналогічний будиночок встановлено на заплавному острові Триб, що між селами Каплинці-Кейбалівка. На території школи у Березовій Рудці готель для комах виконано з дизайнерським підходом - у вигляді жука Сонечка. Будиночок Лісовичка в рекреаційній зоні на острові Масальському приваблює не тільки маленьких, а й дорослих відвідувачів. Казкове помешкання завжди відкрите для дітлахів, які можуть із задоволенням підійматися східцями, щоб потім з вітерцем спускатися з двох, дбайливо обладнаних гірок, з м’яким приземленням на килимок з піску. Виконання вищеперерахованих столярних робіт координував Юрій Миколайович, а різьблення робив сам. Особливо варто відмітити його особисті роботи: виготовлення, різьблення та випалювання на дереві логотипу НПП «Пирятинський» (аналогічно виготовлено логотип для НПП «Дворічанський», що на Харківщині, працівники якого допомагали нам оволодіти основами ГІС-картографування), та інформаційного дерев’яного стенду на під’їзді до адмінбудівлі парку.
Столярує Юрій Миколайович у вільний від роботи час, у своїй домашній майстерні, вкладаючи у власноруч зроблені вироби не тільки свій талант, а ще й часточку душі для того, щоб пирятинці та гості Пирятинщини мали змогу відпочивати комфортно, цікаво, змістовно, отримуючи естетичне задоволення.
Н. Миленко

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (07.12.2017) | Автор:

Переглядів: 40 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus