Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

ТОВ «Наташа-Агро-Пирятин»: підтримка соціальної сфери – одна з прерогатив роботи господарства

З 2014 року на території Пирятинського та Чорнухинського районів працює товариство з обмеженою відповідальністю «Наташа-Агро-Пирятин». Окрім обробітку земель, підприємство активно підтримує жителів сільських населених пунктів, де працює.
Як саме, – тема нашої розмови з начальником відділу соціального розвитку Українського аграрного холдингу, до структури якого входить підприємство, Олександром БІЛЕЦЬКИМ.

- Олександре Леонідовичу, беручи в оренду землю в тому чи іншому населеному пункті, чи бере Ваше підприємство на себе якісь соціальні зобов’язання та як їх виконує?
- Безумовно. Співпраця з сільськими радами, на території яких ми працюємо, покращується та активізується з року в рік. Я переконаний, що підтримка соціальної сфери села – закладів освіти, культури, охорони здоров’я, благоустрій населеного пункту, - це ті справи, по яких можна судити про ставлення орендаря до сільської громади, на землях якої він веде свій бізнес. Тому ми беремо на себе ці зобов’язання та виконуємо їх. Минулого року ТОВ «Наташа-Агро-Пирятин» виконало соціальні угоди по Білоцерківській та Дейманівській сільських радах з розрахунку 50 грн. за 1 га орендованих земель.
- У вирішенні яких проблем сіл Ваше підприємство взяло участь?
- Протягом минулого року агропідприємство зробило ряд добрих справ у селах, де проводить свою роботу. Так, за кошти господарства протягом 2015-2016 років у дитсадку села Дейманівки було проведено ремонтні роботи та встановлено вікна на загальну суму 27490 грн. Опікувалися ми і шкільними справами – було виділено 2500 грн. на поточний ремонт котельні Дейманівської школи та кошти на морозиво для літнього шкільного табору відпочинку. Для сільської бібліотеки придбали книги на загальну суму 4000 грн. Протягом 2015 року профінансували придбання та встановлення вікон у Яцинівському сільському Будинку культури на суму 49 тис. грн. Окрім цього, у 2016 році для Яцинівського сільського ФАПу придбали стільці та необхідні медикаменти.
- На які соціальні проекти, окрім вище названого, виділяли кошти?
- Безумовно, перелічене вище – далеко не все, що ми робили у селах, де працюємо. Традиційно, в полі зору господарства – допомога та підтримка найменш соціально захищених верств населення – ветеранів війни, дітей. Щомісячно надається допомога в сумі 250 грн. кожному з ветеранів війни, які проживають в селах Дейманівка та Яцини. Окрім цього, ветерани отримують подарунки і з нагоди Дня Перемоги.
З метою задоволення потреб пайовиків ТОВ «Наташа-Агро-Пирятин» здійснюється співфінансування руху маршрутки «Пирятин-Дейманівка-Прихідьки». Тому вартість проїзду залишилася на рівні минулого року: з Пирятина до Дейманівки – 6 грн., до Прихідьок – 10 грн.
В зимовий період адміністратор господарства Валерій Ухань проводить роботи по розчистці сільських доріг на території всіх трьох сіл, де ми працюємо. У літній період у 2016 році проведено грейдерування польових сільських доріг. З метою надання послуг по сінокосінню пайовикам ТОВ «Наташа-Агро-Пирятин» та обкошуванню сільських доріг у серпні 2016 року господарством придбано косарку.
Дбаючи про майбутнє тих сіл, де ми працюємо, значну увагу приділяємо підтримці родин з дітьми. Сільських дітлахів ТОВ «Наташа-Агро-Пирятин» наборами солодощів привітало з Новорічними та Різдвяними святами. На 1 вересня підприємство щорічно дарує рюкзаки для першокласників Дейманівської, Білоцерківської та Луговиківської сільських рад, незалежно від того, чи є їхні батьки пайовиками ТОВ «Наташа-Агро-Пирятин». Налагоджуємо роботу з Вишневецькою школою, яку відвідують 8 дітей з села Білоцерківці. Крім того, у ТОВ «Наташа-Агро-Пирятин» є програма, відповідно до якої при народженні дитини пайовик отримує кошти в сумі 5000 грн., які не входять в суму орендної плати. В основному це стосується молодих спадкоємців власників паїв.
- Чи бере Ваше підприємство участь у проведенні святкових заходів, що відбуваються у селах?
- З нагоди Дня села Дейманівки сільським дітлахам придбано карусель. Під час святкування, яке відбулося наприкінці серпня, адміністратор господарства вручила пам’ятні подарунки десятьом учасникам АТО з числа жителів села. У Білоцерківці з нагоди Свята села ми придбали в подарунок декоративний колодязь, а в Яцини – автобусну зупинку. Там же встановлено дитячий майданчик, трьох учасників АТО відзначено пам’ятними подарунками. Також нами було профінансовано святковий концерт за участю гурту «Ревізор» та Тетяни Садохіної.
- В середині липня цього року негода завдала чимало лиха населеним пунктам району, в тому числі й селам, де працює Ваше господарство. Чи допомагали людям якось впоратися з наслідками негоди?
- Безумовно, слід відзначити, що керівництво господарства підтримує своїх пайовиків не лише під час святкувань, але й у складних ситуаціях, які, на жаль, трапляються в нашому житті… Наприкінці серпня ТОВ «Наташа-Агро-Пирятин» відшкодувало збитки в сумі 15295 грн. власникам паїв с. Дейманівка, будівлі яких зазнали ушкоджень внаслідок стихійного лиха 18 липня. Власникам земельних паїв с. Яцини відшкодовано кошти на суму 41335 грн. Нарахування здійснювалися відповідно до складених комісією сільської ради актів обстежень.
Окрім цього, у разі смерті пайовика на поховання виділяються кошти в сумі 1000 гривень.

Про співпрацю із господарством розповідають люди, яким найчастіше доводиться звертатися по допомогу, - очільники сільських громад.
Василь ГРИЦАЙ, Білоцерківський сільський голова:
- ТОВ «Наташа-Агро-Пирятин» - не єдине підприємство, яке працює на теренах наших сіл. Але це господарство - одне з тих, які швидко та якісно виконують взяті на себе зобов’язання. Вони допомагають нам у вирішенні багатьох проблем – і в ремонті мосту допомогли, і грейдерування зробили, і наслідки стихії допомогли ліквідувати та ще багато іншого зробили. З таким господарством приємно співпрацювати і сільській раді, і пайовикам.
В. о. Дейманівського сільського голови Наталія ШАПРАН:
- Ми задоволені співпрацею з ТОВ «Наташа-Агро-Пирятин». Підприємство йде нам назустріч, допомагає у вирішенні соціальних питань, підтримує людей, які віддали їм в оренду свої паї. У полі зору керівництва – і сільський дитсадок, і школа, і бібліотека.
Розмову вела
Людмила ВОЛИК

З 2014 року на території Пирятинського та Чорнухинського районів працює товариство з обмеженою відповідальністю «Наташа-Агро-Пирятин». Основним видом діяльності підприємства є вирощування зернових та технічних сільськогосподарських культур. Загальна площа орендованих земель становить близько 2500 га.
Орендна плата власникам паїв нараховується з розрахунку 8% від вартості паю з урахуванням щорічних коефіцієнтів індексації. Відповідно до нормативно грошової оцінки орендна плата становитиме орієнтовно від 10 000 грн. до 15 000 грн. за 1 повний пай в залежності від розташування ділянки на території тієї чи іншої сільської ради. У 2015 році в рахунок орендної плати за земельний пай видавалися зерно пшениці, зерно кукурудзи, цукор та готівкові кошти. Уже в цьому році видали в рахунок орендної плати: борошно вищого ґатунку, цукор та готівкові кошти на загальну суму 755 477,34 грн, пшеницю за ціною 3 грн./кг.

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (24.10.2016) | Автор:

Переглядів: 510 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus