Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вдалий менеджмент – це, коли корова щаслива


Пирятинщина – край сільськогосподарський. Наша родюча земля щоосені радує вправних господарів хорошими врожаями. А декілька останніх років поряд з рослинництвом поступово відроджується і тваринництво. Зазвичай, фермери дуже стримано розповідають про свої успіхи, мабуть, щоб не наврочити. Але задля справедливості варто зазначити, що поголів’я худоби в господарствах району, хоч і потроху, та невпинно зростає. І це - результат наполегливої щоденної праці.
Після десятиліть розквіту потужних колгоспів настали 90-ті – пора розрухи, спустошення, розкрадання. І якщо рослинництво вже оклигалося, – поля в бур’янах зараз мало де зустрінеш, то тваринництво ще тільки починає відроджуватися. Ми звикли вважати, що тримати ферму може собі дозволити лише успішний сільгосптоваровиробник, який має достатній прибуток з вирощування, наприклад, зернових культур, а отже - достатній банк, зазвичай орендованої, землі. Але є ентузіасти, впевнені, що тваринництво може бути прибутковою галуззю сільського господарства і окремо від рослинництва. Один з таких - Олег Бутенко, регіональний координатор міжнародних проектів, що стосуються молочного скотарства. Він приїхав на Пирятинщину запропонувати місцевим фермерам проаналізувати свої господарства та навчитися правильно організовувати менеджмент підприємства.
25 квітня О. Бутенко відвідав три молочні ферми – ТОВ «Леляківське», ФГ «Берегове» та ТОВ «Новодавидівське». За програмою «Dairy Management System» (фінансується неурядовою організацією «SOCODEVI» та Урядом Канади) фермери мають можливість безкоштовно зробити аналіз молока кожної дійної корови. За якістю молока можна визначити стан окремої корови – чи достатньо і збалансовано вона харчується, чи не турбують її будь-які хвороби, чи комфортні умови створено для неї на фермі. Після проведення лабораторних досліджень молока фермерам будуть запропоновані методи підвищення якості молока, а отже - зростання прибутку, при одночасному зменшенні затрат. О. Бутенко говорить: «Корова – це молочна фабрика, якою потрібно управляти». І заходи проекту передбачають якраз консультації та навчання, що мають на меті покращити менеджмент окремої молочної ферми, як результат - підвищити якість молока. На сьогодні, за словами координатора міжнародних проектів, лише 20% усього товарного молока в Україні – молоко екстра-класу, тобто найкращої якості. Переважна ж більшість молочної сировини – I гатунку, адже молокопереробні підприємства не приймають молоко нижчої якості. Але цей показник можна підвищити за допомогою детального вивчення та правильного управління процесом виробництва молока.
О. Бутенко відібрав проби молока у ТОВ «Леляківське» та ТОВ «Новодавидівське». 11-12 травня він повернеться для забору проб на аналіз у ФГ «Берегове». За результатами лабораторних досліджень фермери зможуть проаналізувати якість молока дійних корів власних господарств та дізнатися, як можна покращити процес його виробництва.
Олена КОЛІНЬКО. Фото автора

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (12.05.2017) | Автор:

Переглядів: 41 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus