Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Верховенство права як основний принцип роботи муніципалітету


12-13 грудня в рамках шведсько-українського проекту „Місцеве самоврядування та верховенство права в Україні“ на базі готелю в с. Велика Круча відбувся дводенний навчальний семінар на тему „Верховенство права в діяльності органів місцевого самоврядування в Україні“.
Участь у навчанні взяли посадовці міста і району, члени виконкому міської ради, громадські активісти, представники ЗМІ.
Мета семінару – покращити розуміння принципів верховенства права та практики їх дотримання посадовими особами місцевого самоврядування, зокрема, у сфері надання адміністративних послуг.

Лектори Національного університету „Києво-Могилянська Академія“, кандидати юридичних наук, декан Денис Азаров та викладачі Олексій Цельєв і Володимир Вегнер запропонували слухачам пізнавальну теоретичну програму та цікаві практичні заняття. Зокрема, розповіли про основні принципи верховенства права в демократичній державі, такі як законність, доступність, прозорість, підзвітність в діяльності органів місцевого самоврядування. Наголошувалося на тому, що в процесі надання публічних послуг громадянам слід робити акцент на верховенстві права, а закон розглядати як похідну від прав особи і громадянина.
Ольга Лучка, представник партнера проекту Академії Фольке Бернадотта, розповіла, що такі тренінги вони вже проводили у 9-ти містах України, які є учасниками програми. Але саме в Пирятині до участі в семінарі долучилися не лише працівники міськради і виконкому, а й представники громадських організацій та ЗМІ. Це, безперечно, показник підвищення інтересу суспільства до реформ і змін, що відбуваються в державі. Після закінчення тренінгу співпраця продовжиться – спеціалісти проекту досліджуватимуть дотримання принципів верховенства права в процесі надання публічних послуг Пирятинською міською радою та розроблять відповідні рекомендації.
„У роботі сучасного муніципалітету надзвичайно важливим є не лише чітке слідування нормам закону, але й дотримання основоположних принципів верховенства права. Питання вдосконалення правової освіти не втрачає своєї актуальності, а особливо, коли навчання проводять тренери-практики, які наводять приклади з власного досвіду, знайомлять слухачів з особливостями роботи органів місцевого самоврядування різних рівнів. Крім того, тематика семінару наштовхнула нас на ідею створення при виконкомі міської ради сектору сприяння інвестиціям, який відповідатиме за доступність усієї необхідної інформації та алгоритму дій і надання консультативної допомоги потенційним інвесторам. Хоч законодавство і не вимагає цього від органу місцевого самоврядування, ми остаточно впевнилися в тому, що втілення креативних рішень – основа успішності в сучасному світі,“ – зазначив міський голова Олексій Рябоконь.
Нагадаємо, Пирятинська міська рада з 2014 року бере участь в довгостроковому шведсько-українському проекті „Місцеве самоврядування та верховенство права в Україні“, який реалізується Академією Фольке Бернадотта за фінансової підтримки Шведського агентства з міжнародного розвитку та співпраці (Sida) та за сприяння Асоціації малих міст України.
Олена КОЛІНЬКО.Фото автора

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (16.12.2016) | Автор:

Переглядів: 90 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus