Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Владислав Йощенко: бюджетна комісія міськради працює відповідально та добросовісно


Владислав ЙОЩЕНКО – один з наймолодших депутатів міської ради цього скликання. Але, незважаючи на вік, йому довірили очолювати чи не найвідповідальнішу комісію - з питань планування, фінансів, бюджету, соціально-економічного розвитку та підприємництва. Як працювала ця комісія від початку каденції та як воно взагалі: бути депутатом, – тема нашої з ним розмови.
- Владиславе Миколайовичу, яким, на Вашу думку, видався перший рік роботи в умовах утворення ОТГ?
- 2016 рік був нелегким як для виконавчого комітету міської ради, так і для депутатського корпусу. Складність, передусім, спричинена тим, що в результаті утворення об’єднаної територіальної громади до нашого міста було приєднано населені пункти Олександрівської сільської ради, а отже, у нас збільшилася зона відповідальності. Фактично до нашої існуючої громади, з нашими проблемами, потребами, було приєднано ще три села: Олександрівку, Рівне та Могилевщину. Перед людьми, які виявили бажання стати частиною Пирятинської громади, у нас з’явилося зобов’язання: забезпечити належний рівень життя та функціонування розташованих там закладів: дитячого садка, ФАПу, Будинку культури, покращити рівень інфраструктури в селах.
Досвіду роботи в таких умовах, коли не було навіть належної законодавчої бази, яка б регламентувала нашу діяльність, не було ані в спеціалістів, ані в депутатів міської ради. Але, доклавши зусиль, шукаючи правильні рішення, ми разом пройшли цей нелегкий шлях, пропрацювавши перший рік в об’єднаній громаді.
- У людини, яка судить про роботу депутатів міськради лише по тому, що відбувається на сесіях, може скластися враження, що все відбувається легко і просто - прийшов на сесію, за кілька годин проголосував за кілька десятків рішень і... місія виконана...
- Дійсно, мене як депутата жителі міста часто запитують про те, чому на сесіях міської ради депутати швидко голосують за прийняття рішень, інколи навіть без обговорення. Не заперечую - за 2-3 години роботи сесії ми іноді приймаємо по 30-40 рішень. Але це тільки на перший погляд все так швидко, адже самому процесу голосування на сесії передує великий обсяг робіт по підготовці до прийняття даного рішення. Спочатку відповідну інформацію готують спеціалісти міської ради. Після цього інформація та відповідний проект рішення виноситься на розгляд профільної депутатської комісії, далі після спільної роботи над цими документами їх виносять на зведене засідання комісій, де проект рішення остаточно доопрацьовується, в нього вносяться необхідні поправки з урахуванням пропозицій та рекомендацій. І лише після такого тривалого процесу проект рішення виноситься на розгляд та затвердження сесії.
Щодо роботи комісії, яку я представляю, то можу відзначити, що засідання комісії з питань планування, фінансів, бюджету, соціально-економічного розвитку та підприємництва тривають від 3-х до 8-ми годин. До складу комісії входять, крім мене, ще 5 депутатів: Раїса Андрейщук, Олег Куча, Олексій Михайлюк, Віктор Приходько, Володимир Клепач. Усі вони добросовісно ставляться до виконання своїх обов’язків, активно відстоюють інтереси жителів об’єднаної територіальної громади.
На мою думку, основними досягненнями в роботі нашої комісії є участь у прийнятті таких важливих для громади рішень як забезпечення безкоштовним харчуванням учнів 1-4-х класів (гарячі сніданки) з 1 січня поточного року, виділення коштів на виплати за престижність професії вчителя, здійснення заходів по енергозбереженню в освітніх закладах ОТГ (школи, дошкільні та позашкільні заклади). Останній напрямок є дуже важливим і на ньому хочу зупинитися докладніше.
Протягом минулого року на енергоносії у цих закладах було витрачено близько 5-ти млн. грн. - це значна сума, частину якої реально зекономити у майбутньому, утепливши приміщення, замінивши вікна та двері на енергоощадливі. В 2016 році оплата за використання енергоносіїв школами здійснювалася за рахунок освітньої субвенції, тобто фінансувалася з Державного бюджету. А вже в цьому році ці витрати будуть покриватися за рахунок місцевого бюджету. Зважаючи на це, даний напрямок роботи є дуже важливим та перспективним.
Ще одним важливим напрацюванням нашої комісії і депутатського корпусу міськради в цілому вважаю ті кроки, які ми робимо для підтримки галузі медицини. Вже у першому кварталі поточного року з бюджету об’єднаної територіальної громади ми виділили на потреби вторинної ланки (енергоносії, медикаменти) 900 тис. грн. Для первинки виділяємо 720 тис. грн. для придбання двох автомобілів для забезпечення своєчасного надання якісних медичних послуг жителям населених пунктів об’єднаної територіальної громади.
За ініціативи депутатів з різних комісій спеціалістами міської ради та заступником міського голови Максимом Варавою підготовлено програми, які нині вже затверджені. Це Програма розвитку дорожнього руху Пирятинської ОТГ на 2017 рік та Програма розвитку вуличного освітлення Пирятинської ОТГ на 2017 рік. Досі програм такого змісту у сфері ЖКГ Пирятина не було, а втілення у життя запланованих у них заходів дозволить досягти вагомих результатів у вирішенні вище зазначених проблем.
Ще одним досягненням першого року роботи міської ради, депутатського корпусу є реалізація Громадського бюджету (бюджету участі) Пирятинської ОТГ на 2017 рік. У лютому цього року на засіданні Координаційної ради всі 10 проектів, які подані на її розгляд, були підтримані. Кожен проект заслуговує уваги й підтримки. Незабаром мешканці нашої громади визначать найкращі шляхом голосування, яке триватиме 15 днів. Вже в цьому році проекти-переможці будуть реалізовані.
- Чи планується виділити кошти на придбання меблів для першокласників до початку нового навчального року? Адже це питання не було проголосоване на останній сесії міськради.
- Хочу також надати свій коментар стосовно ситуації, яка склалася на сесії 3 березня. Під час розгляду питання про внесення змін до показників бюджету міської ОТГ на 2017 рік було піднято питання щодо відсутності в пояснювальній записці рядка: «кошти на придбання шкільних меблів (парт та столів) у сумі 255500 грн.». Це питання обговорювалося на комісії з питань освіти, молоді, культури, фізичної культури, охорони здоров’я та соціального захисту, що відбулася 26 січня і на яку не було запрошено членів бюджетної комісії. Тому про рішення, які були прийняті на даній комісії, мені як голові бюджетної комісії й іншим членам нашої комісії відомо не було. Як з’ясувалося на сесії, рішення на освітянській комісії було погоджене і винесене на розгляд бюджетної комісії. Але чомусь під час трьох засідань бюджетної комісії ніхто з присутніх депутатів комісії з питань освіти не повідомив нас про розгляд листа, написаного батьками, та про погодження винесення на сесію даного питання профільною комісією. Тому вирішення даного питання я беру під особистий контроль. Сподіваюся, що вже у квітні-травні цього року кошти на придбання стільців та парт буде виділено. Хочу зазначити, що всі листи, які надходили на бюджетну комісію у 2016-2017 роках, були розглянуті й підтримані членами комісії.
- У міській раді Ви, передусім, представляєте інтереси тієї частини міста, яка входить до складу 22-го виборчого округу. Що вдалося зробити для покращення умов життя своїх виборців?
- Стосовно моєї роботи на виборчому окрузі №22, виборці якого довірили мені представляти свої інтереси в міській раді, можу сказати наступне: у 2016 році мною було підготовлено 8 депутатських звернень. Я брав участь у всіх без винятку засіданнях бюджетної комісії та у всіх пленарних та позачергових сесійних засіданнях.
На цей рік заплановано та вже виділено кошти на відновлення вуличного освітлення вулиць Коцюбинського, Свободи, Чернишевського. Також ці вулиці є в переліку на покращення дорожнього покриття шляхом здійснення підсипки та грейдерування. На вулиці Спартака заплановано провести частково капітальний ремонт дороги. Ці ж самі питання буду вирішувати і по вулиці Лізи Чайкіної та провулку Залізничному.
У лютому 2017 року на бюджетній комісії розглядалися звіти про надходження та використання коштів бюджету міської ОТГ на виконання заходів міських цільових програм одержувачами коштів у 2016 році. Також заслухали звіт начальника фінансового управління про виконання бюджету міської ОТГ за 2016 рік. Детальну інформацію по доходах та видатках з міського бюджету за 2016 рік розміщено на сайті міської ради.
Планування роботи бюджетної комісії на 2017 рік полягає у чітко визначених цілях та завданнях, які були напрацьовані протягом 2016 року, і вони полягають, по-перше, у визначенні пріоритетів та напрямків розвитку громади (згідно прийнятої стратегії розвитку на 2017-2020 роки), далі - у визначенні етапів реалізації та термінів їх виконання, у контролі за ефективним використанням бюджетних коштів та у досягненні кінцевого результату (що виконано, які проблемні питання потрібно вирішити додатково для досягнення бажаного результату).
Наостанок хочу зазначити, що лише спільними зусиллями виконавчого комітету, депутатського корпусу та активних членів громади можна досягти високих результатів у розвитку об’єднаної територіальної громади.
Розмову вела Людмила ВОЛИК.
Фото О. Колінько

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (17.03.2017) | Автор:

Переглядів: 72 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus