Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вода в Пирятині - серед найкращих в області


КП «Пирятинський міський водоканал» утворилося після розформування ВУ ЖКГ на початку 2002 року. З того часу його очолює Микола ДУБРОВ, який розповів нам про особливості роботи підприємства:
- Основним завданням водоканалу є забезпечення населення питною водою, обслуговування та ремонт ліній водопровідних мереж, що перебувають на балансі підприємства. Нині на балансі 92 км ліній водогону в місті Пирятині та нещодавно прийнята на баланс система водопостачання с. Олександрівка. Крім того, в 2016 році в рамках пілотного проекту систему водопостачання с. Прихідьки передано на обслуговування КП «Пирятинський міський водоканал». В процесі прийняття на обслуговування - село Тарасівка Гребінківського району, громада якого виявила бажання користуватися послугами нашого підприємства. Багато часу в цьому процесі займає виготовлення документації та внесення в дозвіл на спецводокористування нових мереж. На завершальному етапі роботи із забезпечення водопостачанням населення с. Заріччя: вже проведено лінії та підведено користувачам до приватних домогосподарств, до експлуатації готова водонапірна вежа. Залишилося пробурити свердловину (цим займається підрядник) та провести роботи з благоустрою. Орієнтовно, послуги водопостачання зможемо надавати вже з травня поточного року.
Крім мене, на підприємстві працює 29 осіб: 7 слюсарів, майстер, електрик, зварювальник, 5 водіїв, 4 контролери, 4 бухгалтери, 4 диспетчери, економіст та техпрацівник. Усі вони - спеціалісти, відповідально виконують поставлені перед ними завдання. Хоча умови праці – складні. І вночі, і у вихідні диспетчери приймають повідомлення і виклики, а якщо трапляються аварійні ситуації, - ремонтна бригада і в сніг, і в дощ, і в спеку, і в мороз ліквідовує пориви. Для цього маємо аварійну машину, два трактори (один зараз в ремонті), газель, автомобіль АСІ, ескаватор, новий кунг з автономною системою обігріву, обладнаний усім необхідним для роботи.
КП «Пирятинський міський водоканал» тісно співпрацює з управлінням Держспоживслужби – укладено договір на щомісячні перевірки води на збудники бактеріальних інфекцій. Повний аналіз проводимо щорічно в спеціалізованій лабораторії в м. Лубни. А також раз на три роки перевіряємо проби води на радіологію в обласній СЕС.
Нині КП «Пирятинський міський водоканал» обслуговує 7 тисяч абонентів. В основному – населення. Переважна більшість підприємств міста мають власні свердловини. Не займається водоканал господарською діяльністю, наприклад бутелюванням води. Хоча якість води зі свердловин КП «Пирятинський міський водоканал» - чи не найкраща в області. На даний час підприємство використовує 5 свердловин. Серед них - свердловина глибиною 405 м, а це - крейдяний горизонт, вода якого вважається найліпшою, а також свердловина бутанського водоносного горизонту глибиною 150 м. Ці свердловини не можна експлуатувати цілодобово, ми їх використовуємо поперемінно. Зі свердловин вода потрапляє в спеціальний герметичний резервуар на 2 тис. куб. м, що знаходиться під землею. А вже з нього через станцію 2-го підйому за допомогою насосів подається в мережу водопостачання міста. Коли в 2002 році я очолив підприємство, тут стояли старі насоси, які не давали змоги регулювати тиск подачі води в мережу. В 2010 році вдалося встановити нове обладнання – частотний перетворювач. Тепер ми можемо за потреби збільшувати або зменшувати тиск. Продуктивність роботи насосів у свердловинах дає змогу довести тиск подачі води в мережу хоч до 5 куб. м/год. Але такого ми не практикуємо, адже старі труби просто не витримають – матимемо пориви в мережі.
Комунальне підприємство щороку проводить ремонт та відновлення мереж водопостачання. Зокрема, у 2016 році було замінено лінію постачання по вулиці Зої Космодем’янської в м. Пирятин протяжністю 560 м. У 2017 році заплановано замінити 760 м найстарішої в Пирятині лінії по вулиці Абаканській. Вона була закладена на початку ХХ століття. На сьогоднішній день зношеність мереж водопостачання в місті становить 86%. Поступово покращуємо матеріально-технічну базу підприємства. Нещодавно за власні кошти провели ремонт машинного відділення станції 2-го підйому. В планах - буріння свердловини глибиною 150-160 м, для цього міською радою вже заплановано виділити 1,5 млн грн. Також хочемо встановити в адміністративному приміщенні касовий апарат, щоб нашим абонентам було зручніше: можна буде і показники звірити, і абонентську книжку продовжити, і тут же на місці оплатити послуги без комісії.
Комунальне підприємство щорічно сплачує податків на 1,7 млн грн. Тільки податок за користування надрами становить 36,295 тис. грн. А ще підприємство використовує багато електроенергії, в середньому на 90 тис. грн. в місяць. Враховуючи те, що підприємство повинно регулярно сплачувати рахунки, просимо і наших абонентів проводити оплату послуг вчасно.
Олена КОЛІНЬКО.
Фото автора

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (16.02.2017) | Автор:

Переглядів: 112 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus