Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Впродовж десятиріч...

Сьогодні ми хочемо розповісти шанувальникам районки про працівниць однієї з найважливіших ділянок друкарні – складачів ручного набору.
У свої 20 років переступила поріг Пирятинської районної друкарні Алла Гасан. Не думала і не гадала ця усміхнена, струнка дівчина, що все своє трудове життя пов’яже з цим підприємством. Тоді наборний цех налічував всього чотири робочі місця. Біля одного з них і розпочався трудовий шлях довжиною в 36 років молодої робітниці. Швидко опанувала професію складача ручного набору, наосліп без помилок могла знайти той чи інший шрифт. Адже газету доводилося набирати по одній літері, з яких формувалися газетні рядки.
Свою трудову діяльність Ольга Лець почала в Чорнухинській районній друкарні, куди прийшла відразу після закінчення школи. Тут вона отримала перші уроки складача ручного набору. Але кваліфікованою робітницею стала у Пирятинській районній друкарні. Всю свою душу і хист вона вкладала в роботу поліграфіста. Разом з Аллою Олександрівною плекали шпальти газети, щоразу боячись не розсипати набраний матеріал, верстаючи сторінки газети. Набираючи газетні рядочки, пильнували кожне слово, щоб не допустити помилок, правильно розставити розділові знаки, і їм це вдавалося.
Невдовзі праця робітниць стала легшою. На зміну ручному набору прийшли рядковідливні машини «Н-14», що звалися «Лінотипами». З того часу газетні рядки відливалися в металі. Цю роботу, не менш складну і відповідальну, виконували Ніна Крапивна, Іван Мотузка та Любов Бугайова.
Та складачам ручного набору роботи вистачало вручну. Вболіваючи за рідну газету, робітниці постійно радили редакційним працівникам, як краще оформити ту чи іншу сторінку, вміло підбирали шрифти до заголовків, які, до речі, набиралися вручну, завжди тримали в полі зору ту поліграфічну базу, яка надходила на підприємство.
Серед ветеранів наборного цеху заслуженою повагою користувалася і Зінаїда Купріян. Всі вони, маючи неабиякий робітничий досвід, вміло і з любов’ю творили районку разом з газетярями, несли в кожну оселю новини, цікаві розповіді, поради, одним словом – всю життєву інформацію. Праця їх ніколи майже не вимірювалася 8-годинним робочим днем. Часто-густо доводилося затримуватися у вечірні години, а то і вночі, і ніколи не було нарікань чи невдоволення, бо розуміли складність оперативного інформування читачів.
На зміну трудівницям прийшла молодь з таким же творчим запалом і натхненням. Над випуском районної газети працювали Тетяна Радченко, Галина Швирьова, Наталія Манько, Віра Цимбал, Людмила Вушак, Ніна Селюх, Любов Коган.
Тепер наші шановні ветерани Алла Гасан, Ольга Лець та Зінаїда Купріян вже давно на заслуженому відпочинку, піклуються про внуків та правнуків, разом з ними відзначають ювілейні дати. Саме з 80-річним ювілеєм від дня народження ми щиро та сердечно вітаємо одну з ювілярок – Ольгу Степанівну Лець. Спасибі всім Вам за творчу працю, трудовий ентузіазм, натхнення, адже в сторічній історії газети є і ваш вагомий вклад. Зичимо земної благодаті, миру та міцного здоров’я!
В. БУЛИШЕВА, Н. КАРМАН

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (23.03.2017) | Автор:

Переглядів: 45 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus