Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

З любов’ю до дітей


Життєві дороги кожного з нас розпочинаються зі школи, з тієї планети дитинства, де ми осягаємо перші життєві премудрості і де в результаті здобуваємо той багаж знань, яким потім користуємося протягом всього життя. Всі життєві дороги, всі малі та великі перемоги беруть свій початок за шкільними партами.
Допомагають осягнути ці істини, пройти шлях здобуття знань люди, чия щоденна праця вимагає величезного терпіння, мудрості, великої любові до дітей та до справи свого життя. Ці люди – педагоги. Традиційно, у першу неділю жовтня, ми відзначаємо їхнє професійне свято, а отже, маємо ще один привід висловити слова подяки за те, що вони роблять для дітей. Сьогодні наша розповідь про невеличкий, але творчий колектив - кафедру філології Пирятинського ліцею, очолює яку Світлана Солонська.
Працюють там вчителі української мови та літератури - Світлана Солонська, Людмила Шевченко, Людмила Гуленко, Світлана Легоненко, Наталія Коваль, Надія Смолянська, Ірина Кочур, зарубіжної літератури - Віра Хропко, Олександра Хілько, Валентина Василенко та викладач російської мови Наталія Шинкаренко.
За плечима більшості з них – по кілька десятків років роботи. Найбільший стаж, а отже і досвід - за плечима Надії Смолянської, яка працює вчителем з 1976 року, та у Людмили Шевченко, котра має 39 років педагогічного стажу. До речі, Людмила Василівна має почесне звання «Відмінник освіти України».
Директор школи Віра Хропко, яка теж є членом кафедри, пройшла шлях від вчителя, завуча до керівника закладу. Тож зараз вона у щоденній праці поєднує роботу керівника, адміністратора, який уміло підтримує теплий та дружний мікроклімат у колективі, дбає про його честь, з роботою педагога.
Багато викладачів кафедри в минулому самі були учнями цього навчального закладу. Це – Світлана Легоненко, Ірина Кочур, Людмила Гуленко.
Колектив кафедри – люди творчі, креативні, прагнуть іти в ногу з часом: використовувати в роботі інноваційні технології, вивчати передовий досвід вітчизняних та зарубіжних науковців. Завдяки їх щоденній сумлінній праці учні Пирятинського ліцею здобувають перемоги на районних, обласних, всеукраїнських конкурсах, щоденно удосконалюють свої знання з рідної мови.
Напередодні свята ми поспілкувалися з одним із найдосвідченіших не лише серед філологів, а й серед усіх педагогів Пирятинщини вчителем - Людмилою ШЕВЧЕНКО. Вона розповіла, як, на її думку, за останні роки змінилися діти та чи на користь їм тотальне захоплення віртуальним світом Інтернету:
- Життя не стоїть на місці… А отже, змінюються і діти, їхнє ставлення до навчання, погляди на життя. У багатьох аспектах сучасні діти прогресивніші, активніші, ніж були їхні однолітки 10-20-30 років тому. Але, поряд з цим, сучасні діти і програють тим, які були раніше… Програють в умінні спілкуватися між собою, бо їхнє спілкування часто обмежується переписками в соціальних мережах, програють в умінні аналізувати, відшукувати істину, бо ці істини вони знову ж таки звикли відшукувати в Інтернеті. Прикро, але слабкішою стає і грамотність, діти все менше читають книги…
Але я впевнена, що колектив нашої кафедри, я та мої колеги, робимо все для того, щоб зацікавити дітей, прищепити їм любов до слова, до рідної мови та до книги. Для цього долаємо стереотипи, змінюємося самі та змінюємо свій стиль роботи, ставлячи в центр уваги особистість учня, даючи можливість розвивати дітям свої задатки. Вважаю, що першочергове завдання педагога – пам’ятати, що кожна дитина має Божу іскру таланту, а завдання вчителя – допомогти її розвивати.
Людмила ВОЛИК

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (29.09.2016) | Автор:

Переглядів: 93 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus