Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

це завдяки мало розумному крадію вдалося закрити справу! інакше кажучи ні на що ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

З пирятинцями спілкувався керівник бюро безоплатної правової допомоги


Минулої п’ятниці у редакції «Пирятинських вістей» відбулася «Година запитань» до начальника відділу «Пирятинське бюро правової допомоги» Лубенського МЦ з надання безоплатної вторинної правової допомоги Володимира ОРЛА. Кілька пирятинців звернулося за відповідями на питання, які їх хвилюють.
Куди звертатися з приводу стягнення аліментів на дитину та які документи для цього потрібні?
З таким запитанням зателефонувала до редакції жінка, яка назвалася Іриною.
Ось яку відповідь надав В. Орел:
- За відсутності домовленості між батьками про сплату аліментів на дитину, той із них, з ким вона проживає, вправі звернутися до суду з відповідним позовом за зареєстрованим місцем проживання позивача або відповідача. Згідно з ч. 3 ст. 181 Сімейного кодексу України, аліменти на дитину присуджуються в частці від заробітку її матері, батька або в твердій грошовій сумі і виплачуються щомісячно. При визначенні їх розміру, згідно статті 182 СК, суд враховує: стан здоров’я та матеріальне становище дитини, стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина, та інші обставини, що мають істотне значення.
Що потрібно знати, зважившись на розірвання шлюбу через суд?
Таке запитання цікавить Любов ОХРІМЕНКО.
В. Орел з цього приводу повідомив, що подружжя, яке не має дітей, має право подати до органу державної реєстрації актів цивільного стану заяву про розірвання шлюбу. Крім цього, згідно статті 110 СК України, одним з подружжя може бути пред’явлений позов про розірвання шлюбу. Разом з цим, позов про розірвання шлюбу не може бути пред’явлений протягом вагітності дружини та протягом року після народження дитини, крім випадків, коли один із подружжя вчинив протиправну поведінку, яка містить ознаки кримінального правопорушення щодо другого з подружжя або дитини.
В якому випадку людину
можуть позбавити
батьківських прав?
Юридичну консультацію з цього приводу попросив надати Володимир Петрович з Пирятина.
В. Орел надав наступну відповідь:
- Почну з того, що право на звернення до суду з позовом про позбавлення батьківських прав мають один з батьків, опікун, піклувальник, особа, в сім’ї якої проживає дитина, заклад охорони здоров’я, навчальний або інший дитячий заклад, в якому вона перебуває, орган опіки та піклування, прокурор, а також сама дитина, яка досягла чотирнадцяти років.
Частиною 1 статті 164 Сімейного Кодексу України встановлено, що мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона або він: не забрали дитину з пологового будинку або іншого закладу охорони здоров’я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування; ухиляються від виконання обов’язків по вихованню дитини; жорстоко поводяться з дитиною; є хронічними алкоголіками або наркоманами; вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва; засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.
Особа, позбавлена батьківських прав, втрачає особисті немайнові права щодо дитини та звільняється від обов’язків щодо її виховання; перестає бути законним представником дитини; втрачає права на пільги та державну допомогу, що надаються сім’ям з дітьми; не може бути усиновлювачем, опікуном та піклувальником; не може одержати в майбутньому тих майнових прав, пов’язаних із батьківством, які вона могла б мати у разі своєї непрацездатності (право на утримання від дитини, право на пенсію та відшкодування шкоди у разі втрати годувальника, право на спадкування); втрачає інші права, засновані на спорідненості з дитиною. Проте, така особа не звільняється від обов’язку щодо утримання дитини.
Зняття з реєстрації особи, що тривалий час не проживає у місці прописки
«Протягом тривалого часу мій рідний брат, який прописаний у нашому батьківському будинку, де зараз мешкаю я з родиною, не проживає тут. Він їздить на заробітки, у Пирятині не з’являвся вже кілька років і ми фактично не підтримуємо стосунків. Чи можу я виписати його з будинку без його згоди?» - запитала Лариса з Пирятина.
В. Орел пояснив:
- У разі, якщо особа тривалий час не проживає за місцем своєї реєстрації, власник житла може усунути перешкоди у користуванні цим житлом зареєстрованою особою шляхом подання позову до суду про визнання цієї особи такою, що втратила право на користування житлом та зняття її з реєстрації. Звісно, що попередньо власник нерухомості може запропонувати такій особі добровільно «виписатися» шляхом подання до виконавчого органу сільської, селищної або міської ради за місцезнаходженням житлового приміщення, або до центру надання адмінпослуг заяви про зняття з реєстрації. Але, якщо ж домовленості не було досягнуто, або місцезнаходження такої особи тривалий час невідоме, - власник житла може звернутися до суду. У випадку, якщо особа, яку власник майна бажає зняти з реєстрації (виписати), є членом його сім’ї, то таку особу може бути позбавлено права на користування житловим приміщенням у випадку, коли вона не проживає у цьому житловому приміщенні без поважних причин понад одного року, якщо інше не встановлено домовленістю із власником житлового приміщення. Якщо ж особа, яку власник житла бажає позбавити права на користування житловим приміщенням, не є членом його сім’ї, - він в будь-який час може звернутися до суду з позовом про визнання особи такою, що втратила право на користування житловим приміщенням та зняття її з реєстрації.
Коли заважають сусіди
Окрім цього, на особистий прийом до начальника відділу «Пирятинське бюро правової допомоги» завітав житель вулиці Приудайський узвіз Василь ГАВРИЛЕНКО. Чоловік розповів, що він та його сусіди потерпають через те, що один із мешканців сусідньої вулиці утримує на подвір’ї багато свиней та часто займається їх забоєм. Від цього навкруги розповсюджується неприємний запах, а в теплу пору року ще й дошкуляють мухи. За словами В. Гавриленка, з проханням вирішити дану проблему люди зверталися і до міської ради, але ситуація протягом тривалого часу залишається не вирішеною.
В. Орел з цього приводу порадив чоловікові звернутися до санепідслужби з метою встановлення того, в яких санітарних умовах утримуються ці тварини і чи не є шкідливим їх утримання для навколишнього середовища та осіб, що проживають поряд, посилаючись на Закон України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення». Ще одним шляхом, яким можуть скористатися люди, які потерпають від незручного сусідства, є їхнє звернення до суду.
Людмила ВОЛИК. Фото автора

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (28.07.2017) | Автор:

Переглядів: 34 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus