Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Заростає пам’ять бур`янами, потопає пам`ять у смітті…


Притчею во язицих можна назвати проблему сміття на міському кладовищі та навколо нього. Про це неодноразово писали і журналісти «Пирятинських вістей» на сторінках нашого видання, але якісних змін поки не видно…
Нещодавно редакція отримала емоційного листа від нашої читачки Людмили Кулик. В ньому жінка розповідає:
«Від відчаю та горя пишу вам цього листа. У червні минулого року помер мій чоловік. Постало питання: де поховати? Працівники кладовища запропонували місце біля стіни КХП. Територія була засмічена, але від безвиході син найняв людей, ті швиденько прибрали, відбули похорон. Після цього зайнялися благоустроєм території - привезли землі, за яку заплатили 2 тисячі гривень, замовили столик та лавочку за 4 тисячі гривень, навели там лад. Прийшовши на 40 днів, знову знайшли там смітник… А що вже робилося восени, то це взагалі – жах, брали вила і виносили бур`ян та сміття.
Навесні знову взялися за прибирання – встановили пам`ятник, оградку, перекопали землю, посадили квіти. Прийшовши на поминальні дні, знову знайшли сміття уже в огородженій оградкою території.
Неодноразово я зверталася і до працівниць кладовища – ніяких мір з благоустрою території не приймають, не прибирають безгосподарні могилки. Я вже не кажу про те, що розташування могил на території кладовища хаотичне, через що ніде пройти не можна. За розміщенням могил вони ж повинні слідкувати, а не копати хто і де хоче.
Прошу допомоги, адже вже просто не маю сил самостійно боротися з цією проблемою.
Шановна редакціє! Цього листа до вас я пишу цілу весну. З ним ходила і до працівниць кладовища. Пообіцяли прибрати і прибрали на початку травня. Але вже 20 числа, коли у покійного чоловіка був день народження і я пішла відвідати могилку, просто злякалася – поряд пиляли дерево, знову біля могили зробили смітник…».
Днями наші журналісти побували на теритоії міського кладовища. Побачене – вражає, адже окрім смітників, на території цвинтаря «розкошують» і бур`яни та зарості дерези, причому це навіть не в глушині, а по обидва боки від центральної алеї… Складається враження, що пирятинці, прибравши території могилок своїх рідних напередодні поминальних днів, забувають про благоустрій на цілий рік. Та й працівники цвинтаря не дуже-то слідкують за тим, що відбувається на ввіреній їм території.
До речі, проблему засміченості міського кладовища порушували нещодавно пирятинці і в соціальних мережах у контексті того, як у нас у місті ставляться до пам`яті полеглих в АТО захисників України, могили яких мало того, що «розкидані» по всьому кладовищу, так ще й знайти їх за бур`янами та смітниками складно… Про яку вже тут честь і пам`ять для нащадків говорити…
Традиційно, в таких випадках за коментарем ми звертаємося до головного комунальника міста – директора КП «Каштан» Віталія СКОЧКА. Його відповідь полягає у наступному:
- Займатися благоустроєм і прибиранням території міського кладовища просто нікому. По штату на кладовищі рахується один працівник. На допомогу їй я стараюся виділити людину з числа безробітних, які працюють на громадських роботах. Але і їх катастрофічно не вистачає… Цього місяця, наприклад, працює лише три особи – саме на таку кількість виділені кошти з бюджету. В міру своїх скромних можливостей ми працюємо над благоустроєм, вирубуємо дерева та чагарники, косимо. Але цього дуже мало… Люди повинні самі слідкувати за могилами своїх рідних не раз у рік, перед поминальними днями. А окрім цього, треба мати совість та не виностити сміття після прибирання могил на сусідні могили, нести його за територію кладовища, куди може заїхати сміттєприбиральна техніка і вивести непотріб. Вивозити його регулярно з самої території кладовища ми фізично не можемо. Переконаний, що така ситуація на кладовищі – вина не тільки й не стільки комунальників, як людей, які не належним чином доглядають могили своїх померлих родичів, та створюють стихійні смітники прямо на території кладовища. Навіть якщо штат працівників збільшити, все одно вони не встигнуть за всіма слідкувати, адже, як відомо, чисто не там, де регулярно прибирають, а там, де не смітять…
Людмила ВОЛИК.
Фото автора

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (10.08.2017) | Автор:

Переглядів: 162 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus