Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Заступник голови РДА спілкувався з читачами


У вівторок, 25 жовтня, у редакції «Пирятинських вістей» мала відбутися «гаряча лінія» - година запитань до голови райдержадміністрації Олега Кучі. Оскільки цього дня він перебував у відрядженні - на колегії облдержадміністрації, то з нашими читачами спілкувався перший заступник голови райдержадміністрації Владислав Гуленко.
До редакції зателефонував житель села Вишневого Петро Лукаш. Він поскаржився на те, що йому не вдалося отримати кредит від «Ощадбанку» на придбання енергоефективних матеріалів та обладнання з частковим відшкодування залучених кредитних коштів. Причиною було те, що дохід громадянина повинен бути не менший 2-х тисяч гривень.
Владислав Гуленко з цього приводу дав наступну відповідь:
- Враховуючи рівень доходів даної сім’ї, слід проаналізувати, на яку суму планувалося взяти кредит. Можливо, потрібно зменшити суму. Варто зазначити, що сьогодні держава повертає 35% від тіла кредиту.
Відразу з декількома питаннями до керівництва району звернувся пенсіонер Володимир Остапенко. Він запитав, чому в районі не реалізується сільськогосподарська продукція, зокрема й овочі, які вирощують орендарі на землях Пирятинщини.
Заступник голови РДА відповів:
- Товаровиробники нашого району своє збіжжя, яке вони збирають, продають як на внутрішньому ринку, й в нашому районі, зокрема, так і відправляють на експорт. Адже Україна збирає більшу кількість зерна, чим потребує внутрішній ринок. Якщо говорити про овочі, то, на мою думку, морква, капуста повинні вирощуватися на малих фермах. Зазначу, що сьогодні Міністерством аграрної політики та продовольства України розроблена програма підтримки малих фермерських господарств. Щоб дізнатися про ці програми, звертайтеся до райдержадміністрації.
Також пенсіонера цікавило питання, чому на Пирятинському ринку не реалізується риба, яка вирощується у ставках, взятих в оренду, адже орендарі не пускають ловити рибу на свої ставки?
Перший заступник голови райдержадміністрації відповів, що згідно законодавства райдержадміністрація не має права вимагати від орендарів ставків, щоб вони торгували рибою на базарі. Що ж стосується вилову риби, то на орендованих ставках ловити рибу на одну вудочку дозволяється будь-якій особі.
Жителька одного з сіл району Ніна Мороз підняла питання про відсутність робочих місць на селі.
На це В. Гуленко зазначив, що на сьогодні є вільні вакансії на таких підприємствах як ТОВ «Пирятинський делікатес» та ТОВ «Баришівська зернова компанія».
Також Н. Мороз цікавило питання, чому такий малий відсоток виплати за оренду паїв, адже, зазначила вона, власники сільгосппідприємств отримують значні кошти від обробітку землі.
На це заступник голови райдержадміністрації відповів:
- На сьогодні по району в середньому за оренду виплачується 8%. У наступному році ця цифра повинна збільшитися. Якщо є такі випадки, коли орендарі виплачують менший відсоток, я рекомендую селянам об’єднуватися та вимагати підвищення плати. Крім цього, у європейських країнах поширена практика об’єднання в кооперації, коли 10-15 осіб об’єднуються, наприклад, для спільного обробітку своїх паїв, навіть якщо ці землі знаходять в різних населених пунктах. На сьогодні навіть є державна підтримка для таких об’єднань, за якою з бюджету можуть повернути 90% суми на придбання трактора і сівалки.
Крім того, читачів нашої газети цікавили питання про те, навіщо у районі три керівники і за що вони відповідають, та про виділення землі учасникам АТО. Коментарі з цього приводу читайте у наступному номері газети. Із питаннями, які вас цікавлять, до В. Гуленка можна звернутися за тел.: 066-82-555-26, 2-05-77.
Світлана ДОВГЕНКО. Фото автора

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (27.10.2016) | Автор:

Переглядів: 81 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus