Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Заступник голови РДА спілкувався з читачами

(Продовження, початок у №44 за 28 жовтня 2016 року)
Минулого тижня у редакції відбулася година спілкування – «гаряча лінія» – з першим заступником голови райдержадміністрації Владиславом Гуленком. Ми продовжуємо друкувати запитання від наших читачів, а також відповіді, які надав на них жителям району Владислав Вікторович.
Одного з наших читачів цікавило питання: навіщо три керівники в районі та за що вони відповідають?
В. Гуленко на це зауважив, що в Пирятинському районі є райдержадміністрація, районна рада, Пирятинська об’єднана територіальна громада та сільські ради. «Зараз в країні проходять реформи, зокрема процес децентралізації, - зазначив він. - На мою думку, на одній території повинен бути один господар, який, згідно постулатів децентралізації, отримує ресурси, повноваження, але, що важливо, й відповідальність. Об’єднані громади отримуватимуть як державну субвенцію, так і додаткові податки для розвитку якісної інфраструктури своїх населених пунктів. Зараз у нас романо-германська модель місцевого самоврядування. І є плавний перехід до англо-саксонської системи. Вона передбачає більш широкі повноваження місцевому самоврядуванню, які були закладені ще згідно Європейської хартії місцевого самоврядування у 1985 році. Якщо говорити про наш район, я не є прихильником приєднання всіх сільських рад до Пирятина. Адже це буде не децентралізація, а централізація. Ми просто скоротимо працівників сільських рад. Для розвитку людського потенціалу на селі і подальшого розвитку сільських населених пунктів потрібно йти шляхом створення «кущових» об’єднаних громад. Тобто, один напрямок – Київщина, другий – Прилуцький, третій – Заудайщина. Це дасть змогу не тільки зберегти робочі місця на території сіл, але й збільшити їх та повернути в села надходження від податків, які сплачуються з їхніх територій, але сьогодні доходять до них не в повній мірі. Як мінімум, у районі повинні бути дві об’єднані громади, як це передбачалося за першим перспективним планом. За приклад можна взяти Клепачівську об’єднану громаду Хорольського району, яка якісно функціонує вже протягом року. Громада почала отримувати податки, які збираються на її території, а також отримала державну субвенцію на розвиток сільської інфраструктури. Коли процес децентралізації буде завершено, то функції райдержадміністрації та районної ради будуть вичерпані й підлягатимуть скороченню. Вважаю, що керівники не повинні думати про свої посади, а думати про розвиток територій і брати на себе відповідальність та реалізовувати державну політику за європейським зразком», - зазначив В. Гуленко.
На «гарячу лінію» також зателефонував учасник АТО Олег Травень, який поцікавився, на якому етапі знаходиться питання виділення землі атовцям.
В. Гуленко надав йому таку відповідь:
- Сьогодні ведеться спільна робота як райдержадміністрації, так і сільських рад, об’єднаної громади по виділенню учасникам АТО земельних ділянок. Процес складний, адже землями за межами населених пунктів розпоряджається Держгеокадастр і вільної землі в районі дуже мало. Тому ми ведемо перемовини з сільгоспвиробниками, щоб вони відмовлялися від землі на користь атовців. Як позитивний приклад, можна відзначити ТОВ «Баришівську зернову компанію», яка надала землю для воїнів АТО.
З питаннями, які вас цікавлять, до В. Гуленка можна звернутися за тел.: 066-82-555-26, 2-05-77.
Світлана ДОВГЕНКО

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (03.11.2016) | Автор:

Переглядів: 54 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus