Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

«Злагода» згуртовує


На сторінках нашої газети ми вже писали про декілька новостворених ОСББ (об’єднань співвласників багатоквартирних будинків). Але така організація управління будинками для Пирятина не нова. В цій статті розповімо про першопрохідців ОСББ міста.
По вулиці Урожайній в Пирятині розташований багатоквартирний будинок, жителі якого вже давно об’єдналися в ОСББ «Злагода». Про історію створення, сьогодення і плани ОСББ ми поговорили з головою об’єднання співвласників Сергієм КУЧМОЮ.
- Сергію Анатолійовичу, як і коли жителі будинку вирішили створити ОСББ?
- Наш будинок будував для своїх працівників колишній цегельний завод. Але будівництво завершити не встигли, а підприємство перестало функціонувати. Тому власники майбутніх квартир самостійно завершували необхідні ремонтні роботи. Коли будинок вводився в експлуатацію, не всі заплановані мережі були під’єднані. От, наприклад, за проектом передбачалося систему водовідведення будинку ввести до міської мережі. Але ще на етапі будівництва на це забракло коштів. Тому і понині ми користуємося облаштованою власними силами вигрібною ямою. Ще одним проблемним питанням було підключення будинку до газової мережі. Тоді нам цю проблему допоміг вирішити тодішній перший заступник голови РДА Олексій Рябоконь. А от запланованого асфальтування прибудинкової території ми так і не дочекалися.
Заселення відбулося 1996 року. Спочатку будинок знаходився на балансі комунального підприємства ВУ ЖКГ. Але жителі будинку були незадоволені якістю наданих послуг, за які щомісяця сплачували комірне. Тому під час загальних зборів було вирішено створити ОСББ. Це відбулося у 2009 році. Наше об’єднання - одне з перших на Пирятинщині, якщо не перше. На той час, як, мабуть, і зараз, рішення створити ОСББ було чи не єдиною можливістю ефективно управляти будинком, а не чекати, коли ж черга ремонтної бригади комунальників дійде і до нас.
- Скільки квартир в будинку та яка сума щомісячних внесків?
- Маємо 16 квартир. Співвласники платять по 2 грн. з кв. м площі квартир щомісячних внесків. Отримуємо в середньому 1800 грн. на місяць. Використовуємо ці кошти на оплату послуг вивозу сміття, очистки вигрібної ями, облаштування прибудинкової території. На ці кошти ми замінили систему мережі водопостачання (за співфінансування міської ради), привели в належний стан димоходи, облаштували резервну вигрібну яму, зробили висипку дороги на прибудинковій території. Крім того, облаштували дитячий майданчик, міська рада придбала дві гойдалки, а мешканці нашого будинку облаштовували місце для відпочинку малечі.
- Чи користувалися Ви державними програмами підтримки ОСББ?
 - Так, в рамках Державної програми з відшкодуванням частини суми кредиту на придбання енергозберігаючих матеріалів ми замінили вікна та двері у під’їздах. Завдяки цій програмі ОСББ може з мінімальними затратами проводити енергомодернізацію будинку, мешканці навіть не відчувають на власному гаманці додаткових витрат.
- Які ще плани маєте?
- Плануємо провести поточний ремонт даху та відремонтувати відмостку будинку.
- Як Ви вважаєте: створення ОСББ об’єднує мешканців будинку в одну команду?
- Мабуть, об’єднує. Важко сказати, бо ми вже давно звикли всі свої проблеми вирішувати спільно. Всі потреби детально обговорюємо і вирішуємо, на що першочергово спрямувати кошти. Серед мешканців достатньо молодих, активних і завзятих, тож з усіма поставленими завданнями справляємося.
Олена КОЛІНЬКО. Фото автора

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (12.05.2017) | Автор:

Переглядів: 70 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus